Яка якість води у Теофіпольському районі

Теофіпольське районне лабораторне відділення Державна Установа “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України” інформує

Вода – найважливіша рідина, яку ми вживаємо щоденно. Але чи задумувались ви над тим,  яка вода тече у вас із крану, чи безпечна вона для здоров’я. Якщо відкривши кран ви побачите , що вода світло -жовтого кольору має металевий запах, ймовірно у вашій воді перевищений вміст заліза. Для того щоб не сумніватися у якості своєї води  можна дослідити її в лабораторії. Теофіпольське районне лабораторне відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” надає послуги по проведенню досліджень води на договірній основі.

У воді сільських водогонів Теофіпольським районним лабораторним відділенням ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”  за  2017 рік  було виявлено -9,8% проб води з перевищеним вмістом заліза, за 5 місяців 2018 року – 4,0%. Так у селі Колісець вміст заліза у 15 раз перевищує допустимі норми, у селах Гаврилівка, Шибено – у 10 раз, у селах Волиця, Воронівці, Поляхова – у 3 рази. При нормі заліза 0,2 мг/дм. куб.  у воді  з  сільських  водогонів  нашого  району виявлено  вміст  заліза  від 0,126 мг/дм.куб.  до 3,1 мг/дм.куб.

Якщо залізо можна помітити у воді,  то така  токсична сполука , як   нітрати  може  бути  навіть у прозорій чистій  воді. При кип’ятіні води нітрати не зникають, а навпаки їх кількість збільшується . Нажаль  за  останні роки почастішали випадки виявлення перевищеного вмісту нітратів у воді сільських водогонів Теофіпольського району. У 2017 році -5,5 % досліджених проб не відповідають  вимогам по вмісту нітратів, у 2018 році-5,3 % . Най-більш забруднена вода нітратами у селах Святець, Лідихівка, Романово, Коров’є. При нормі -50  мг/дм.куб. понаднормово виявлено від 52,0 мг/дм.куб.  до 78,0 мг/дм.куб нітратів .                                                                                                                                                                                              Особливістю води  нашого  регіону  є низький вміст фтору. Цей елемент відповідає за стан кісткової тканини , волосся, нігтів, основна  його функція  – попередження карієсу зубів. 70%  фтору засвоюється із води. При нормі  фтору  не більше 0,7 мг/дм.куб.у  у воді сільських водогонів району його вміст становить від 0,12 мг/дм.куб  до 0,28 мг/дм.куб . У деяких водогонах фтор взагалі відсутній. Тож дефіцит цього важливого елементу  потрібно поповнювати за рахунок харчових продуктів – грецьких горіхів, крупів, печінки, морепродуктів та інших.

Лаборант санітарно-гігієнічної лабораторії Теофіпольського РЛВ                                               М.П.Матящук

НОВИНИ РАЙОНІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Білогірського району

новини Віньковецького району

новини Волочиського району

новини Городоцького району

новини Деражнянського району

новини Дунаєвецького району

новини Ізяславаського району

новини Кам'янець-Подільського району

новини Красилівського району

новини Нетішина

новини Летичівського району

новини Новоушицького району

новини Полонського району

новини Славутського району

новини Старокостянтинівського району

новини Старосинявського району

новини Теофіпольського району

новини Хмельницького

новини Чемеровецького району

новини Шепетівського району

новини Ярмолинецького району